Opublikowano:

Park Star Wars – video z placu budowy UPDATE

park star wars

Zakładając, że nie żyłeś na Ahch-To*, prawdopodobnie dotarły do Ciebie informacje o budowie ogromnej strefy tematycznej Star Wars na terenie Disneylandu. Znana jest już nawet nazwa tej strefy: “Star Wars: Galaxy’s Edge„, co można przetłumaczyć jako „Krawędź Galaktyki”. Nawet poetycko.

* to ta planeta z The Last Jedi na której zaszł się Luke. Fun fakt: okazuje się, że znajduje się na niej pierwsza ever świątynia Jedi!

Goście atrakcji Disneya odwiedzą planetę Batuu, odległy posterunek na krańcu galaktyki. W przeszłości było to istotny węzeł komunikacyjny szlaków handlowych.

Dwa to więcej niż jeden

Jako że USA są krajem, w którym nikt nie przepuści okazji na solidny zarobek, jednocześnie budowane są aż dwie strefy Star Wars! Jedna z nich powstaje w Disneylandzie na Florydzie, a druga, identyczna, w Kaliforni w mieście Anaheim.

Video z placu budowy:

W pobliżu atrakcji planowane jest również otworzenie hoteli utrzymanych w stylistyce Gwiezdnych wojen. 4 .2 miliarda dolarów wydane na licencję w 2012 rok już się Disneyowi zwróciły, ale przecież maszynka do zarabiania ma przed sobą jeszcze dekady profitów.

Otwarcie stref zapowiedziano na 2019 rok, nie podając bardziej szczegółowych dat. Więcej informacji i artworków parku znajdziesz na portalu starwars.pl

Dajo duży kod rabatowy na Star Wars!

A jeśli brakuje Ci akurat w szafie koszulek Star Wars albo szukasz dobrego prezentu, leć z prędkością światła (lub szybciej) do strefy licencyjnej Star Wars na Kreatorium, gdzie oszołomiony jakością bawełny, będziesz mógł wydać trochę kredytów. Podaj kod rabatowy PARK w trakcie składania zamówienia, a dostaniesz 20% rabatu na swag Star Wars!

watto only money

UPDATE: Dzięki serwisowi starwars.pl znamy już datę otwarcia parków – w Kaliforni już latem 2019 roku, natomiast na Florydzie kilka miesięcy później, bo późną jesienią. Można już zacząć zbierać na bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *